میز خدمت

خدمات الکترونیک

سامانه شهرسازی

سامانه آنلاین خدمات شهرسازی

چهارشنبه، ۱۷ خرداد، ۱۴۰۲

حفظ درختان فضای سبز با مشارکت شهروندان فهیم شاهین شهر

کاووس حقانی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شاهین شهر در مصاحبه با مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری گفت: درختان نقش مهمی در زیباسازی و کاهش آلودگی های زیست محیطی داشته که در این راستا یکی از اولویت های مهم سازمان توسعه، حفظ و نگهداری فضای سبز شهری است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فعالیت های ساختمانی و عمرانی یکی از عوامل آسیب رسان به فضای سبز به ویژه درختان می باشند، اظهار داشت: بر اساس قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها، قطع هر نوع درخت یا نابود کردن آن در منازل، معابر، میادین، پارکها، بوستان ها و … در محدوده و حریم شهرها بدون اجازه شهرداری ممنوع است.

حقانی خاطر نشان کرد: شهروندان ارجمند قبل از هرگونه اقدام جهت جابجایی و قطع درختان و … باید با مراجعه به شهرداری و تکمیل فرم درخواست و اخذ مجوز کمیسیون ماده ۷ از سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شاهین شهر، نسبت به انجام مراحل فوق اقدام نمایند.

حقانی همچنین گفت: با توجه به اینکه استفاده از مشارکت شهروندان برای حفظ و نگهداری فضای سبز شهری به عنوان یک نیاز و ضرورت مطرح است بنابراین فرهنگ سازی اجتماعی و آگاهی های فردی می تواند نقش بسزایی در حفظ و مراقبت درختان در حین اجرای عملیات ساختمانی ایفا نماید که در این راستا اقداماتی نظیر نصب بنرهای اطلاع رسانی و آموزش های فرهنگ شهروندی انجام گرفته است.

وی از شهروندان مسئولیت پذیر خواست برای جلوگیری از قطع درختان و هرس های غیر اصولی درختان و آسیب هایی که همزمان با انجام فعالیت های ساختمان سازی به درختان و فضای سبز وارد می گردد با شهرداری همکاری نمایند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاهین شهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

.Follow Shahin Shahr on social media

ارتباط با ما

سعید ابریشمی راد